Schůze spolku 12.3.

Milí rodiče,
stojíme jako škola před velkým rozhodnutím, jaký počet budoucích prvňáčků přijmout. Je to rozhodnutí, které ovlivní budoucí podobu Slunovratu. (Skromnější varianta znamená přijmout jen sourozence a nikoho zvenčí, aby se doplnila třída Lenky. Druhou variantou je přijmout více prvňáčků, kteří by v příštím školním roce tvořili samostatnou třídu, teprve v tom následujícím školním roce by k nim přibyli prvňáčci noví a tvořili by tak smíšenou třídu. Obě varianty mají své pro a proti, ovlivňuje je řada oblastí. Rády bychom vám obě varianty se svými pro a proti v jednotlivých oblastech podrobně představili na schůzi spolku a vyslechly si vaše připomínky, které jsou pro nás velice cenné a které chceme zahrnout do závěrečného rozhodnutí, kterou z variant zvolit)
Na schůzi spolku, kterou svoláváme relativně narychlo, kvůli nutnosti rozhodnutí pře započetím registrace k zápisu, nám jde především o vyhodnocení a Vaši zpětnou vazbu k projektu, který funguje už skoro rok a má před sebou velké změny... stojí před prvním oficiálním zápisem. Co funguje/nefunguje, co se osvědčilo, čemu nerozumíte... jaké máte představy a jaká očekávání o směřování školy? Jaké jsou priority? Jak by se měly přijímat nové děti? Jaké změny nás čekají při vstupu do rejstříku?
Nezapomínejme, co nám v červnu řekl Pavel Kraemer a naplňujme reálně principy komunitní školy spolurozhodováním o důležitých tématech. Prosím, přijďte v co největším počtu v úterý 12. března v 17:00 do Slunovratu!Máte-li konkrétní návrhy, myšlenky, otázky, pište nám (Bára, Martina) je předem, chcete-li. My v týdnu před schůzkou pošleme detailnější program v bodech.
S přáním krásného dne
za tým Slunovratu
Bára a Martina 


MASOPUST

Milí všichni, přijměte ode mne podrobné informace o Sýkorko/Medlánko/Slunovratí akci - Masopust 2019, který se bude konat v pondělí 25.2. (změna!!!) 2019 v kulturním centru Sýpka v Řečkovicích.

Harmonogram akce:

15.30 společný odchod v maskách ze Slunovratu 

16.00 začátek Masopustního průvodu s hudbou na konečné tramvaje 1, v Řečkovicích, směr Sýpka

17.00 - 19.00 Masopustní bál v Sýpce. 

Po celou dobu akce hraje živě Honza Kyncl and comp. a tím je skvělá atmosféra zaručena! Bude také představení a různé hry.

Poznámky: Děti v družině je možné vyzvednout do 15.30! pak až v Sýpce. Rodiče se mohou účastnit i průvodu, nebo mohou dorazit do Sýpky.

Vstupné/lístek do tomboly: 100 Kč za rodinu se platí na místě (je to příspěvek na hudbu a pronájem sálu)Prosíme každou rodinu o tradiční drobný jedlý příspěvek: mohou to být koblihy - ale i něco slaného, pití, ovoce...
Příprava na masopust:Téma masopustu dali v Sýkorce Dvanáct měsíčků. Do tohoto tématu ladí sýkorčata i masky...Je na nás a na dětech, jestli se tak taky vyladíme, nebo zvolíme jiné téma masky...Ve družině budem každý den v týdnu od 18.2. připravovat Masopust.Budeme vyrábět masky (škrabošky), budeme vyrábět ceny do tomboly, budeme vyrábět basu...Ve škole: si připomeneme proč lidé masopust slavili a slaví a zazpíváme písničky
Přijďte v plné počtu! Masopust je o umění se radovat, odvázat se a být spolu! Není to součástí RVP :), ale je to i tak důležitá dovednost, kterou bychom měli našim dětem předat! 

Těšíme se na všechny, Bára S. a Eliška Nekulová (koordinátorky Masopustu za Slunovrat)

PS. Budu ráda, pokud mi předem potvrdíte, zda se na akci chystáte, kvůli představě rozsahu akce. Díky předem! 


23. 10. 2018 

Bezplastová a ekologická domácnost

Úterý 16:30

Přijďte si poslechnout i sdílet možnosti, jak v rámci rodiny přispět k šetrnějšímu chování k naší planetě a mít z toho radost:-)


PUSTÁ RYBNÁ

Milí rodiče ze Slunovratu, posílám v příloze všechny dokumenty k našemu adaptačnímu pobytu: PŘIHLÁŠKU, BEZINFEKČNOST, SEZNAM VĚCÍ

Místo: Pustá Rybná (u Poličky, okr. Svitavy), kde si pronajímáme chalupu na krásném a bezpečném místě na okraji civilizace :)
Odjezd: sraz v pondělí jen s batůžky mezi 8:10 a 8:40 u budovy Čedoku na Hlavním nádraží (odjezd vlaku 8:56, kontakt pro odjezd je Radka Šichová, já pojedu autem a povezu zavazadla a zásoby)
Příjezd: ve středu 16:14 na Hlavní nádraží

Strava: od pondělního oběda. Domácí, v podání rodičů a pedagogů ze Slunovratu

Program: hry, sport, poznávání, les, kamarádství

Platba: 600 Kč na účet školy: 2501443642/2010 (pod variabilním symbolem dítěte a poznámkou Pobyt Pustá Rybná)

NEZAPOMEŇTE, prosím:

PODAT přihlášku do čtvrtka 20.9. 2018, případně nahlásit, že dítě nejede!

PŘIVÉZT sbalené zavazadlo do Slunovratu už v PÁTEK 21.9.

NABALIT v pondělí dětem v batůžku velkou svačinu, protože oběd bude pozdější

PŘINÉST na nádraží BEZINFEKČNOST

ČÍST emaily, kdyby přišly ještě dodatkové informace :)


17. 9. v 19:00 výroba pomůcek. Těšíme se! 


11. 9. 2018 v 16:30 první školní a poté třídní setkání v tomto školním roce! Počítejte asi se dvěma hodinami, možná krapet více, témat je hodně:-)


Nový školní rok je tu!:-)

Milí rodiče, 

tak už je to opravdu tady. Zbývá jen pár dnů: v pondělí 3.9. začíná školní rok 2018/2019 v podání Školy Slunovrat ve Vile na Máchově 5. A proto věnujte velkou pozornost tomuto veledůležitému mailu, nabitému informacemi.

Přemýšlíte, jaké pomůcky má dítě mít na začátek školního roku? Pro všechny ročníky platí, že pracovní sešity a další studijní materiály, jakož i písanky a sešity a většinu výtvarných potřeb, děti dostanou od školy. DĚTI MUSÍ MÍT TEDY JEN: dobře vybavený penál (pastelky, obyčejná tužka, pero nebo propiska, ořezávátko, guma, nůžky a tyčinkové lepidlo) a dobré desky formátu A4. Dále pak v batohu lahev na pití a krabičku se svačinou. Ti, co si odnesli ze školy své šanony na zakládání materiálů, nechť je s prvním školním dnem přinesou zpět (prvňáčci dostanou své nové). To je pro začátek vše. Speciální pomůckové doporučení pro prvňáčky: pastelky pro rozvoj jemné motoriky je nejlepší koupit trojhranné a naopak ty správné obyčejné tužky dostanou prvňáčci od školy (nemusíte kupovat).

Jak bude probíhat první školní den? Chystáme malou slavnost a překvapení pro prvňáčky, do níž budou zapojeny i starší děti. Kvůli nácviku prosíme starší ročníky, aby přišly v pondělí do školy 7.45 - 8.00 a rodiče s prvňáčky naopak nejdříve v 8.20!!! Společný program začne v 8.30, cca po půl hodině se program přesune do tříd a končit se bude v 10h, kdy přejdeme na slavnostní svačinu připravenou a nachystanou námi rodiči (prosím tedy všechny o malý jedlý příspěvek).

DŮLEŽITÉ!!! pro účely programu by měly přijít děti jednotlivých ročníků různě barevně oblečené, a to tak, aby:

U 2. ročníku převažovaly na oblečení barvy Slunce (žlutá, oranžová, červená)

U 3. ročníku barvy Skály (šedá, béžová, hnědá, černá)

U 4. ročníku barvy Vody (modrá a odstíny zelené)

U 5. ročníku barvy Větru (modrá a bílá).

Pojměte oblékání s dětmi první školní den jako hru (a nebudete-li mít dost barevného oblečení, žádný stres!). 

Prvňáčci mohou přijít oblečeni jakkoliv, právě pro ně bude to překvapení...též DŮLEŽITÉ!!! Mladší sourozenci, kteří se budou účastnit slavnosti začátku školního roku (a po 10hod i školáci) musí být celou dobu pod dohledem rodičů. Volná, ne příliš zdvořilá hra křičících a běhajících dětí nám při slavnosti v červnu způsobila nemalé problémy u sousedů. Proto prosíme Vás všechny o to, abyste činnost a hlasitost svých dětí měli ve volných chvílích pod dozorem.

Další dny prvního týdne už pojedeme podle rozvrhu (drobné odchylky v rozvrhu rozjezdového týdne případně oznámíme včas), budeme dostávat obědy a poběží normálně i družina. Samostatný mail k obědům dostanete zítra od Rádi Šichové, která je k naší radosti skvěle zařídila!

A jaké jsou další pevné body v zářijovém Slunovratu?

V úterý 11.9. bude první rodičovská schůzka v 16.30 ve Slunovratu pro všechny ročníky (bude na 2 hodiny, 1 hodina společná, 1 po třídách). Přítomné děti je třeba mít pod dohledem, případně prosím zvažte jejich účast.

Na pondělí 17.9 na 19.00 svoláváme večer s výrobou pomůcek, přijďte v hojném počtu, neb jde o takové slunovratí táčky či něco jako draní peří (lehké občerstvení a rozhovor o nedůležitě důležitých věcech a k tomu zásadní, ale nenáročná ruční práce, to celé bez účasti dětí - proto ve večerních hodinách :))

Na 24.- 26.9. oznamujeme společnou školní adaptační výpravu, pravděpodobně do Pusté Rybné, detaily upřesníme v brzké době a probereme na třídních schůzkách.

Mimo září ještě oznamuji další již připravenou akci: zimní sportovní kurz, který bude tentokrát od 16.12. do 21.12. na Brádlerových boudách.Zprávy o dalších akcích školy a harmonogramu celého školního roku budou vbrzku vyvěšeny v kalendáři na webu v rodičovské sekci.

A to je všechno! Nová škola nám díky Vašemu nasazení a obětavosti vyrostla za prázdniny pod rukama a čeká nás v ní nádherný školní rok. Těším se nejpozději v pondělí na viděnou, Bára S.


Svatojánská slavnost se blíží! 

Tentokrát ji spojíme se třídenní pobytovkou pro děti v termínu 25. - 27. 6. 2018. 


Slavnostní kolaudace VILY a workshop

12. 6. v 17:30 na Máchove ulici č. 5


Milí rodiče, zveme Vás na následující dvě přednášky - besedy.

Vstupné je dobrovolné. Budeme rádi, když přispějete. Ale nejdůležitější je pro nás vaše účast. Chceme s Vámi sdílet zamyšlení a poučení nad tématy, která nás potkávají s Vašimi dětmi.

Těšíme se na setkání!


Technologie a děti

24. 5. 2018 od 16:00 do 18:00 Vás srdečně zveme do Slunovratu na přednášku s besedou na téma užívání technologií dětmi pod vedením lektora z E-bezpečí. Řeč bude nejen o rizicích komunikace na internetu, ale také o celkovém vlivu moderních technologií na psychiku dětí.

Přednáška se uskuteční při minimálním počtu 10 lidí!

Přihlašujte se zde.


Přínosy a rizika inovativního školství. Aneb jak zpracovat zkušenost s Letokruhem a využít ji jako šanci pro rozjezd nové školy.

28. 5. 2018 od 18.00 do 19.00 s námi přijďte sdílet zkušenosti s Pavlem Kramerem z Institutu pro podporu inovativního vzdělávání.

Abychom věděli, s jakým počtem máme počítat, přihlašujte se prosím zde.