Lesní den 14. 6. 2018

Dobrý den všem,

COSMOS DISCOVERY je unikátní světová výstava kosmonautiky, která k nám doputovala až z amerického kontinentu a my ze Slunovratu se tam ve čtvrtek vypravíme.
Sejdeme se mezi 8:00 a 8:30 u Hlavního nádraží na rohu cestovní kanceláře ČEDOK. Pokud neodletíme na jinou planetu, tak se do Slunovratu vrátíme ještě téhož dne přibližně okolo 15. hod. Sebou je potřeba mít 190 Kč na vstupné, které budeme vybírat ve čtvrtek před odjezdem na výstaviště. Pokud by pro někoho byla částka na vstupné vysoká, ať se prosím obrátí na Báru Strobachovou.

Mějte příjemné dny.
S pozdravením
Ondra s Lenkou


Lesní den 7. 6. 2018

Dobrý den milé děti, milí rodiče,

ve čtvrtek nás bude provázet slunce a my budeme bádat, jak užívat jeho energii. Setkáme se mezi 8:00 a 8:30 ve Slunovratu a po společném nalazení se vydáme do Otevřené zahrady, kde bude naše zázemí. Sebou je potřeba vzít dostatek tekutin, malé kapesné na zmrzlinu. Pokud doma najdete aluminiovou(hliníkovou) fólii, přibalte ji také, budeme si vyrábět malou primitivní sušárnu z krabice.

Návrat do Slunovratu je plánovaný do 15:00.


Lesní den 31. 5. 2018

Dobrý den milé děti, milí rodiče,
jelikož se dusno chystá i na čtvrtek, rozděláme si společnou práci na stinném místě u brněnské přehrady, kde se budeme moci osvěžit. Budeme tvořit již slíbené modely ohnišť, vysvětlíme si, jak vzniká bouřka a jiné přírodní zákonitosti.

Sraz je mezi 8:00 a 8:30 u Hlavního nádraží, na ulici Nádražní u Čedoku..


Lesní den 24. 5. 2018

Vydáme se na festival ,,Dobrý den Kociánko" ( https://dobrydenkocianko.cz/uvod/ )

Zde se propojíme se světem lidí s postižením. Zažijeme tvoření, divadla, hudbu, vyzkoušíme si co je hippoterapie, atd. Sraz je ve Slunovratu mezi 8:00 a 8:30. Návrat plánujeme na 15:00. Sebou vemte nějaký peníz na občerstvení.


Lesní den 17. 5. 2018

Ranní průtrž mračen nás přivedla k novým nápadům. Sesedli jsme se do kruhu,navrhli nové možnosti lesního dne a vyhrála návštěva VIDY se zaměření na geometrii,která děti čeká celý červen. Rozdělávání ohně jsme tímto odložili na sušší den.


Lesní den 10. 5. 2018

Milé děti, milí rodiče,

tento čtvrtek se vydáme do lůna přírody a budeme sbírat, poznávat, ochutnávat, sušit... různé rostliny - byliny. Dětem se bude hodit kapesní atlas rostlin (pokud máte doma), tužka, blok a plátěné/papírové sáčky na sběr.

Do batohu ještě svačinku, oběd, kapesné 25,-Kč na zmrzlinu. Oblečení a obuv dle počasí.

Sejdeme se do 8.30h ve Slunovratu. Odtud vyrazíme na vlak, který odjíždí v 9:09h směr Tišnov, Hluboké Dvory. Návrat plánujeme v 15.20h na nádraží v Řečkovicích, odtud přesun do školy.


Lesní den 3. 5. 2018

Ahoj všichni,

posíláme první lesní den...dopolko půjdeme ven :)

Na odpolední oslavu dovezeme vodu ze studánky u Ořešína, kam dojedeme autobusem č. 70 z Palackého náměstí. Ze zastávky v Ořešíně je to pak cca 1km pěšky ke studánce.