ADAPTAČNÍ POBYT NA ŠVÝCÁRNĚ U ADAMOVA

Lenka, říjen 2019

V úterý jsme s prvňáčky šťastně doputovali na Švýcárnu, kde nás krásně přivítaly starší děti. Druháčci pro nás nakreslili veliký obraz znázorňující naši velkou plavbu :). Od té doby jsme až do čtvrtku žili velké dobrodružství. Každý ročník starších dětí měl pro prvňáky připravenou zkoušku námořníků, cestou na Býčí skálu tak prvňáčci museli prokázat chytrost, vytrvalost a další námořnické kvality. Nakonec prvňáčci obřadně proběhli tunelem důvěry. 

Nakonec jsme si důležité zážitky zreflektovali, poděkovali úžasnému zázemi na Švýcárně a už hurá domů, menší už se těšili, starší taky, i když by ještě pár dní pobyli.. a my dospělí tak napůl - unavení ale spokojení :). Máme - my i děti - plné kapsy silných zážitků. Zážitkové pobyty jsou pro naši výuku naprosto klíčové.   

Prvňáci se první den také zabydleli ve svých pokojíčcích, všech se ujala skupinka starších dětí a celý výjezd byli staršími dětmi velice hezky opečovávaní :). Další programy pak měly za cíl děti navzájem lépe seznámit, navázat vztahy, takže proběhlo několik teambuildingových až kontaktních aktivit a společný zážitek jednoho ostrovu. Ve středu jsme se věnovali také tématu naší nové školy, děti sdílely, co je pro ně ve škole důležité a bez čeho se neobejdou (viz obrázek ve fotkách). V různých týmech se pak děti pokusily tato svá přání přetavit do reálné podoby - obrázky, stavby nebo plánku. Důležitým tématem byla příroda, učení se venku a na zahradě, pak také praktická výuka v podobě experimentů, tvoření, hudebnění a pohybu..